צרו קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

בניית תכניות עבודה         

על מנת שארגון יהיה ממוקד ומכוונן בחזונו, יעדיו ומטרותיו, הוא נדרש לתוכנית עבודה טובה ויעילה. בניית תוכניות עבודה תאפשר למנהלי ועובדי החברה להתייעל ולהתפתח, ולייצר הליכים נכונים המובילים לתוצאות מבוקשות. לשם כך יש לנתח את מאפייני הארגון כיום ובעבר, לבחון את מרכיבי פעילותו המרכזית, לאתר חסמים וקשיים שלו, ומהם ליצור תוכנית עבודה עתידית. כלים ומיומנויות אלו זמינים לכל מנהל ובעל חברה באמצעות הקורסים המקצועיים של PROSO המועברים און ליין.

 

מרכיבי תוכנית עבודה

הליך בניית תוכניות עבודה כולל מספר מרכיבים מרכזיים: הגדרת יעדים וחזון, הצבת ובניית מטרות והגדרתם של יעדים. כמו כן, היא דורשת להגדיר לוחות זמנים, אחראים לביצוע, להקצות לכל נושא משאבים ולקבוע קריטריונים ומדדים להצלחתה.

 

הגדרת ייעודו של הארגון

על מנת להתחיל בהליכי בניית תוכניות עבודה יש להגדיר את ייעודו של הארגון, שהינו הסיבה והתכלית לקיומו. כך למשל, ייעודי הארגון יכולים להיות לצורך שיפורים טכנולוגיים, מתן שירותים ללקוחות, מטרות חברתיות ועוד.

 

הגדרת חזון הארגון

חזונו של ארגון משמש למעשה כאבן יסוד עבור מרבית ההחלטות, ולמעשה נועד לממש את ייעודו ולספק משמעות ערכית לקיומו. כמו כן, החזון מציב לארגון סטנדרטי מצוינות ומהווה גשר בין  מצבו כיום לעתידו. על מנת שניתן יהיה לממש חזון זה ולפעול על פיו עליו להיות ברור ופשוט, ולהכיל מערך של עקרונות וערכים המייחדים ומאפיינים את החברה. מדובר בערכים העונים על שאלות כדוגמת מה הארגון מעוניין לקבל ומה הוא מעוניין לקבל וליצור, וכן על מי הארגון רוצה להשפיע, לאן הוא רוצה להגיע ואיזו תחושה וחוויה הוא רוצה להעביר ללקוחותיו. את החזון יש להטמיע בחברה ולבססו באמצעות מטרות ואסטרטגיות עבודה ופעולה ברורות.

 

הגדרת מטרות ויעדים

מרכיב מהותי נוסף בעת בניית תוכניות עבודה הינו כל הקשור להגדרת מטרות, המבוססת על אסטרטגיות עבודה שנועדו לממש את ערכי וחזון הארגון, תוך הצבת יעדים ברורים ומחייבים שהינם ברי השגה. את היעדים יש להגדיר כך שיהיו ספציפיים, ניתנים למדידה, שאפתניים, ברי השגה ומוגבלים בזמן.

בנוסף, מטרות ויעדים נכונים ייצרו מכנה משותף רחב ומחויבות הדדית בין עובדי החברה.

ליחידת הלימוד בנושא בניית תכניות עבודה

Playscape
כל הזכויות שמורות ל-PROSO כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ, PROSO הוא סימן רשום מס' 255580 ®

כניסה למערכת   שכחתי סיסמה

הרשמה