צרו קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

פיתוח צוותי הנהלה                       

מרבית החברות והארגונים בנויים בצורת פירמידה היררכית, בה ככל שתפקידו של המנהל יותר בכיר כך הוא פועל באופן יותר עצמאי ואינדיבידואלי. גישה זו גורמת למעשה להרבה עיכובים בארגון הנדרשים להמתין לפנייתו של מנכ"ל, סמנכ"ל או כל מנהל הבכיר אחר לטפל בענייניהם. הפתרון לבעיה זו הינו פיתוח צוותי הנהלה העובדים בתיאום מלא ומשתפים פעולה בקידום צרכיו ויעדיו השונים של הארגון. יתרה מכך, מנהל מבריק, מקורי ומוצלח ככול שיהיה עדיין מהווה פרט אחד שאינו יכול להשתוות ליכולת וההישגים של עבודת צוות.

 

מאפייניו של צוות הנהלה

צוות הנהלה הינו קבוצה קטנה של בעלי תפקידים, כישורים, ידע והתמחויות שונות המשלימות אחת את השנייה, ופועלים על פי שיטות עבודה וכללים משותפים המקובלים על כולם. זוהי קבוצה בה חבריה הינם שווים בלא קשר למידת היותם בכירים בארגון. מטרתו של פיתוח צוותי הנהלה הינה לעבוד ביחד על פרויקטים ותפקידים מסוימים בארגון, המעניקים פתרונות לצרכים, דילמות וקשיים שונים. זאת, מתוך ראיה כוללת של הארגון, חשיבה יצירתית וגם מתוך תלות הדדית, למידה ומטרה משותפת, ואחריות ומחויבות קבוצתית ואישית להצלחתו של התפקיד או הפרויקט.

 

תחילת הליך פיתוח צוות ניהולי

הליך פיתוח צוותי הנהלה מתחיל באבחון ארגוני, במהלכו נבחר הצוות המתאים לתפקיד או פרויקט מסוים ונערכות פגישות הכירות אישיות וקבוצתיות בין חברי הקבוצה. כמו כן, בשלב זה יש להגדיר את מטרת הקמת הצוות וכן את תפקידי הפרטים בקבוצה ותרומתם. בנוסף, יש להבין מהם הליכי העבודה הנדרשים מהקבוצה ומהי מידת השיתוף והאחריות שלה כמכלול וכפרטים. מעבר לכך, חשוב גם להכיר את קשרי העבודה בין מנהלי הצוות ונקודות החיכוך בניהם.

 

היתרונות שבפיתוח צוותי הנהלה

פיתוח צוותי הנהלה מעניק לארגון קשת רחבה של יתרונות התורמים לתפקודו והצלחתו. ראשית, כפי שכבר נאמר לעיל, פסגתו של הארגון מתרחבת ומתייצבת ומאפשרת טיפול הרבה יותר מהיר ויעיל בצרכיו השונים. בנוסף, צוות הנהלה מוביל להליך נכון יותר של קבלת החלטות, בו רמת הסיכון קטנה ולמעשה גם משפר את המיומנות של מנהלי הארגון כקבוצה וכיחידים. מעבר לכך, צוות הנהלה מעניק דוגמא אישית נאותה לכלל עובדי הארגון ומגביר את המוטיבציה של כל הגורמים בחברה.

 

לסיכום

מחקרים בתחום מעידים כי עבודה בצוותי הנהלה משפרת באופן משמעותי את תפקודם של ארגונים. יחד עם זאת, יש להבין כי הקמת ופיתוח צוותי הנהלה מוצלחים הינו הליך מורכב הדורש מיומנות רבה בתחום זה. למעשה, פיתוח לא נכון של צוותי הנהלה יכול להוביל לתוצאות שליליות לאור חיכוכים, קונפליקטים וחוסר הסכמה בין מנהלי החברה. לכן, פיתוח צוות הנהלה מומלץ לבסס על ידע נרכש, המוצע לכם כיום און ליין עם הקורסים המובחרים של PROSO.

Playscape
כל הזכויות שמורות ל-PROSO כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ, PROSO הוא סימן רשום מס' 255580 ®

כניסה למערכת   שכחתי סיסמה

הרשמה