צרו קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

חניכת עובדים חדשים

אחד האמצעים היעילים ביותר לקליטת והשתלבות עובד חדש הינו חניכתו, המאפשרת לימוד תפקיד  תוך כדי התנסות מעשית והתחשבות בידיעותיו וניסיונו האישי. למעשה, חניכת עובדים חדשים מוצלחת מקצרת באופן משמעותי את הליך השתלבותו וקליטתו של העובד בארגון. יחד עם זאת, יש לדעת ולהבין מהי חניכה נכונה - אפשרות הפתוחה בפני הפונים לקורסים האיכותיים של PROSO המוצעים עבור קהל המנהלים און ליין בכל שעה ובכל מקום.

 

חשיבות חניכת עובדים חדשים

יש לדעת כי על פני נתוני השוק, במהלך שנת עבודה ראשונה אחד מכל 3 עובדים חדשים יתפטר או יפוטר. כמו כן, בששת החודשים הראשונים כ- 20% מהעובדים החדשים יעברו לתפקיד אחר. מדובר למעשה בהוצאות ונזקים מיותרים ונכבדים עבור חברות וארגונים, הכרוכים בזמן וכסף הנדרשים לשם גיוס עובדים והכשרתם. יתרה מכך, תחלופה תכופה של עובדים מערערת את יציבות הארגון  ומשפיעה על האווירה בו. מצבים אלו אפשר בהחלט לצמצם באמצעות חניכת עובדים חדשים בצורה איכותית, נכונה ויעילה.

 

תהליך חניכה נכון

בתור התחלה יש להבין כי חניכת עובדים חדשים הינה הליך מתמשך וארוך שיכול לארוך בין כ- 3 חודשים לשנה, ונועד להקנות לעובד מיומנויות ויכולות שיאפשרו לו להשתלב ביעילות בארגון. הליך זה נדרש להעניק לחניך הזדמנויות מעשיות להצליח וגם להיכשל, בעוד החונך מעביר לו משוב ממנו  ילמד כיצד להתנהל נכון, להתפתח ולהעריך את יכולותיו העצמיות. 

 

הכנה לקראת חניכה

כל הליך נכון של חניכת עובדים חדשים נדרש להתחיל בהכנתו של החונך בהתאם לצרכי הארגון מהעובד, יכולות העובד, סביבת העבודה וטיב הקשר בין המנהל לעובדיו. נתונים אלו יכתיבו את אופייה של החניכה ומסגרת הזמן הנחוצה עבורה. בנוסף, חשוב מאוד לערוך בתחילת הליך החניכה תיאום ציפיות בין המנהל, החונך והעובד החדש, עם הסבר אודות אופי החניכה ומטרתה, והכרת הגורמים המעורבים בה. מהלך זה יתרום למעורבותו של הנחנך בהליך ויכין אותו לקראת תקופת החניכה.

 

התנסות מעשית

במהלך התנסותו המעשית של הנחנך בתפקידו החדש, על המנהל החונך לעקוב אחר התקדמותו. לאחר השלמת כל התנסות יש לעבדה ולנתח את תוצאותיה ביחד, וזאת במטרה לגלות יחדיו כיצד ניתן לשפר ולייעל את תפקודו של החונך בהמשך התנסותו בארגון. 

ליחידת הלימוד מנהל כחונך

Playscape
כל הזכויות שמורות ל-PROSO כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ, PROSO הוא סימן רשום מס' 255580 ®

כניסה למערכת   שכחתי סיסמה

הרשמה