צרו קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

ניהול שינויים בארגון         

במציאות העסקית הגלובלית והדינמית של ימינו, שינויים מהווים מרכיב אלמנטרי וחשוב. בין אם מדובר בשינויים גדולים או קטנים, יזומים או כתגובה למצב נתון – הם נחוצים להישרדותם ומינופם של עסקים, חברות וארגונים. למעשה, ניהול שינויים בארגון עוסק בקשת רחבה של אפשרויות הדורשות בחינה והתייחסות מתאימה, והבנה רחבה ומעמיקה של השלכותיהם. מנהלי הארגון הם אלו האחראים ליצירת שינוי זה, להטמעתו וייצובו בטווח הארוך. יחד עם זאת, על מנת להוביל שינוי בארגון יש צורך בהסתגלותו של המנהל עצמו והבנת המצב לאשורו. מדובר במשימה לא פשוטה שעל מנת לבצעה בהצלחה יש צורך בסל כלים מקצועי מתאים, המסופק כיום באמצעות קורסים איכותיים און ליין של PROSO.

 

סוגים שונים של שינויים

על מנת שארגון יוכל להתרחב ולשגשג, הוא נדרש להיות בעל מוכנות וגמישות לעבור הליכי שינוי. זאת, באמצעות מערך ניהול שינויים בארגון הפועל באופן מוסדר ויעיל. מקור השינויים יכול לנבוע מצרכים פנימיים של הארגון, מנתוני השוק והמשק, ואף מסיבות חברתיות או פוליטיות. השינויים עשויים להתבטא בפיתוחם של מוצרים, טכנולוגיות ושירותים חדשים, או בשדרוגם של מוצרים, טכנולוגיות ושירותים קיימים. כמו כן, הם יכולים לעסוק בהתרחבות לקהלי יעד ושווקים חדשים, בהתארגנות מחודשת של החברה, עובדיה  או משאביה, ובשינוי הרגלי ושיטות עבודה.

 

פרמטרים לניהול הליך של שינוי בארגון

על מנת לבצע הליך שינוי מוצלח יש צורך בניהול איכותי וקפדני של מספר פרמטרים בסיסיים, העוסקים בין היתר באופן קבלת החלטות, ניהול סיכונים, ומיצוי הפוטנציאל שבשינוי. כמו כן, יש לנתח ולהבין את משמעות השינוי בארגון, למשל מבחינת חלוקת תפקידים וניהול הליכי עבודה. בנוסף, יש צורך בבחינת אמצעי הסברה, הכוונה ותקשורת לשם העברת השינוי באופן מוצלח לעובדי החברה.

 

בחינת השפעת השינוי על הארגון

אחד השלבים הראשוניים בהליך ניהול שינויים בארגון כרוך בבחינת השפעתו של השינוי המתבקש.   בחינה זו מתחילה בהשפעת השינוי על הארגון עצמו, בין היתר מבחינת תפקודו, יציבותו, קונפליקטים העלולים לעלות ואופן קבלת ההחלטות. חשוב להבין כי במקרים רבים שינוי יוצר באופן טבעי התנגדות, וזאת בגין העדפה ליציבות, הנוחות שבהרגלים, שמרנות, חשש מהלא נודע ותחושות של איום כלכלי ומעמדי. בנוסף, לא אחת שינויים עלול ליצור חוסר בהירות והבנות שגויות בכל הקשור לאופיים והשלכותיהם. לכן, חשוב שכל עובד ומנהל בחברה יבין במדויק את מהותו של השינוי והמשמעות הנגזרת בפועל ממנו.

ליחידות הלימוד בקטגוריית ניהול שינויים

Playscape
כל הזכויות שמורות ל-PROSO כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ, PROSO הוא סימן רשום מס' 255580 ®

כניסה למערכת   שכחתי סיסמה

הרשמה