צרו קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

ניהול מנהיגות                     

היכולת להיות מנהל טוב המוביל ומנהיג את ארגונו לכדי מינוף והצלחה, הינה משימה מורכבת הדורשת קשת רחבה של כישורים וכלים. מדובר בכלים שאינם נרכשים בין לילה ויש כל הזמן לפתחם ולמקדם. למטרה זו,  PROSO מציעה לכם מגוון קורסים מקצועיים און ליין העוסקים בנושאי ניהול מנהיגות, העונים לצרכים השונים ומיומנויות המפתח שמנהלים נדרשים לרכוש במהלך עבודתם.

 

מה נדרש לשם ניהול מנהיגות

כאמור, ניהול מנהיגות מורכב מסל גדול של תכונות, ידיעות וכלים. בין היתר תפקיד זה דורש יכולות הסתגלותיות מפותחות בסביבות משתנות ודינאמיות. כמו כן, מנהל-מנהיג נדרש לגבש עובדי צוותים, לרבות כאלו אשר יש ביניהם פערי דורות. בנוסף, עליו להיות מסוגל להתמודד ולגשר על משברים וקונפליקטים בין עובדי הארגון השונים, להיות בעל יכולות גבוהות לקבלת החלטות, ניהול דיאלוגים ומשא ומתן, להאציל סמכויות וכן לפקח, לבקר ולהשפיע על עובדיו.

 

להיות מנהיג בסביבה משתנה

בעידן בו אנו חיים, ניהול מנהיגות כרוך ביכולת הסתגלות גבוהה לסביבת עבודה משתנה ודינאמית. זוהי יכולת המעניקה ראיה רחבה של צרכי הארגון ומאפשרת לקדם רעיונות ופתרונות חדשים. בנוסף, השינויים הדחופים בארגון דורשים מהמנהל לנהלם, ולא להיפך- כלומר שהם ינהלו אותו. לשם כך יש צורך בפיתוח גישות חשיבה חיוביות הממוקדות בהתפתחות ועשייה ולא בתחושות של חרדות ותסכול. ומעל לכל, על מנת שיוכל להוביל אחרים לשינוי המנהל נדרש בעצמו להסתגל למצב החדש.

 

תכונות של מנהל-מנהיג

כאמור, מנהל שהינו גם מנהיג נדרש לקשת רחבה של תכונות ויכולות לשם ביצוע תפקידו בהצלחה ומימוש יעדיו. תכונות אלו המתבקשות עבור ניהול מנהיגות כוללות בין היתר תקשורת מפותחת  ואפקטיבית עם עובדים, קולגות ומנהלים בארגון. כמו כן, המנהל נדרש למיומנות גבוהה בקבלת החלטות שחלקן מחייבות  תגובה מיידית. מעבר לכך, מנהל שהינו מנהיג נדרש להשפיע ולכוון אחרים, להוות מודל לחיקוי והערכה, לדעת כיצד להתמודד עם ביקורת, לשלוט ברגשותיו ולדעת לפעול מהמקומות הנכונים והמיטיבים שבאישיותו. מטבע הדברים, לא כל אדם הממלא תפקיד ניהולי הגיע למיצוי מלא של תכונות המנהיגות המצויות באמתחתו, ועל מנת לקדם את הכישורים לאופקים חדשים חשוב מאוד להסתייע בגורמים מקצועיים ומנוסים שמציעה PROSO. 

ליחידות הלימוד בקטגוריית ניהול ומנהיגות

Playscape
כל הזכויות שמורות ל-PROSO כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ, PROSO הוא סימן רשום מס' 255580 ®

כניסה למערכת   שכחתי סיסמה

הרשמה