צרו קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הדרכת עובדים בארגון     

בשוק התחרותי של ימינו קיימת חשיבות רבה לשיפור ביצועי העבודה באמצעות הדרכת עובדים בארגון. אלו הן הדרכות התורמות רבות לתפקוד נכון והולם של הפרטים בחברה בהתאם לנוהלי ושיטות עבודה קיימות ,ובכך למינוף העסק והצלחתו. יחד עם זאת, על מנת שהדרכות עובדים יספקו את התוצאות המבוקשות חשוב לבצען באופן נכון ומקצועי. את הידע והכלים הנדרשים ניתן לקבל כיום באמצעות קורסים איכותיים המוצעים און ליין על ידי חברת PROSO.

 

חשיבות הדרכות שוטפות של עובדי הארגון

חשוב לדעת כי הדרכת עובדים בארגון המתבצעות באופן שוטף ועקבי הינן חיוניות לכל עובדי החברה. ההדרכות עצמן יכולות להיות אישיות או קבוצתיות, וזאת בין היתר עבור בעלי תפקידים בכירים ,עובדים חדשים ועד לעובדים הזוטרים ביותר. ההדרכות תורמות בין היתר לרענון והטמעת כללי, שיטות ונהלי עבודה המקובלים בארגון. כמו כן, הן מספקות אמצעי בקרה ופיקוח המעלה את המוטיבציה והמורל של העובדים בחברה, ומעבר לכך גם מהוות כלי להיכרות נוספת של עובדי החברה וגיבושם.

 

חשיבות הדרכות עובדים בתקופה של שינוי

לצד האמור לעיל, הדרכת עובדים בארגון הופכת נחוצה במיוחד בתקופות של שינויים הדורשים עדכון העובדים על יעדי החברה החדשים. מדובר למשל בשינויים טכניים וטכנולוגיים שהחברה עוברת, שינוי שיטות ונהלי עבודה, שינוי מבנה ארגוני, שיפור ידע מקצועי או כל מטרה וגורם אחר המובילים לשינוי בארגון. כמו כן, העברת מידע ברור ומדויק לעובדים מסירה את חוסר הבהירות  אודות משמעות השינוי, והחששות השונים מפני תוצאותיו.  

 

הדרכת עובדים חדשים בארגון

חשוב להבין כי הדרכה ניתנת לעובדים חדשים שונה במאפייניה מזו של עובדים ותיקים. הדרכת עובדים בארגון שהינם חדשים מבוצעת בתחילת תקופת העבודה באופן מרוכז ואינטנסיבי. הדרכות אלו מהוות למעשה מרכיב בהליך חונכות וחפיפה בו העובד החדש מכיר את הארגון, צרכיו ואופן התנהלותו. בנוסף, לא אחת הגדרת תפקידים מסוימים, גם אם מאותו התחום, שונה למדי מארגון אחד למשנהו. לכן, חשוב שהעובד יבין את הגדרת תפקידו המדויקת במקום עבודתו החדש. ההבדלים יכולים לבוא לידי ביטוי במידת אחריות וסמכויות העובד, שימוש במערכות שונות, גישה להנהלה, ספקים או לקוחות, ושיטת עבודה שעשויה להיות בצוות או אינדיבידואלית. אך מעל לכל, הדרכת עובדים חדשים נועדה לספק להם תחושת שייכות ואחריות כלפי הארגון, ובכך להגדיל את סיכויי קליטתם המוצלחת בחברה.

Playscape
כל הזכויות שמורות ל-PROSO כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ, PROSO הוא סימן רשום מס' 255580 ®

כניסה למערכת   שכחתי סיסמה

הרשמה