צרו קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

כניסה לתפקיד חדש          

כניסה לתפקיד חדש, ובמיוחד כשמדובר בתפקיד ניהולי, הינה מעמד מרגש ומשמח. יחד עם זאת היא מלווה גם בהרבה חששות, דרישות וציפיות שיש לעמוד בהן. לכן, על מנת להבטיח קליטה חלקה ומוצלחת במקום העבודה חשוב להגיע מוכנים לקראת התפקיד החדש, ולפניכם מספר עצות בסיסיות שיעזרו לכם בדרככם הניהולית החדשה.

 

לרתום את ניסיון העבר באופן נכון 

מאחורי כל מנהל הנכנס לתפקיד חדש יש הכשרה מקצועית והרבה ידע וניסיון שנצברו במקומות עבודה, והם גם שהובילו לקבלת התפקיד הניהולי הנוכחי. הידע והניסיון באים לידי ביטוי בגישות ניהול ומנהיגות נכונות. יחד עם זאת, יש לזכור כי לכל ארגון יש תרבות, שיטות וגישות ניהול ועבודה משלו, אותן יש להכיר מראש, להיפתח אליהן ולהיות נכונים לקבלן. לאחר היכרות עם גישות אלו יש להבין כיצד ניסיון העבר יכול להשתלב עם נתוני וצרכי הארגון באופן שיתרום לשיפורו והתייעלותו.

.

תיאום ציפיות והבנת  צרכי הממונים

בטרם כניסה לתפקיד חדש חשוב לערוך תיאום ציפיות בין המנהל החדש לאחראים עליו באופן מפורט וברור. תיאום הציפיות יגדיר את תחומי האחריות והסמכויות של המנהל ומשמעותם. בנוסף לכך, יש לזכור כי לכל מנהל יש אדם או גוף לו הוא נדרש לתת דין וחשבון, ואשר את מטרותיו ויעדיו הוא משרת. לכן, תרומתו של המנהל צריכה לקחת בחשבון צרכים אלו ולהבין מהו הערך המוסף הייחודי שאותו הוא יכול לתרום לארגון.  

 

הכרת הגורמים השונים בארגון

אחד הדברים הראשונים שיש לבצע בעת כניסה לתפקיד חדש הינו הכרת הגורמים הרלוונטיים למנהל הארגון. גורמים יכולים להיות קולגות, עובדים, ממונים, ספקים או לקוחות. לפגישות אלו יש להתכונן מראש מבחינת הרושם המבוקש והתכנים הנידונים, ולהגיע אליהן מתוך מקום מכבד, קשוב ומעריך.

 

ביצוע שינויים בארגון

כמנהל חדש, שינויים בארגון מומלץ לבצע לאחר תקופת קליטה והיכרות מספקות, כשמעמדו של המנהל מתחיל להתבסס. במהלך תקופה זו יש להבין את מאפייני הארגון לעומק על יתרונותיהם, חסרונותיהם ומורכבותם. רק לאחר תקופת ההכנה ניתן להתחיל לבצע שינויים בארגון, המתחילים בשינויים קטנים ומוצלחים ובהדרגה עולים ברמת מורכבותם וחשיבותם.

 

ללמוד את התחום

גם אם מדובר במנהל מנוסה, כניסה לתפקיד חדש הינה שינוי מהותי ומאתגר במיוחד. על מנת שיצליח מומלץ ללוותו בהליך למידה מקצועי כפי שמוצע בקורסים און ליין של PROSO.

ליחידות הלימוד בקטגוריית 'כניסה לתפקיד ניהולי חדש'

Playscape
כל הזכויות שמורות ל-PROSO כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ, PROSO הוא סימן רשום מס' 255580 ®

כניסה למערכת   שכחתי סיסמה

הרשמה