צרו קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

ניהול מטריציוני

בשוק התחרותי של ימינו קיימת חשיבות מרובה לניהול יעיל ונכון של העסק באופן ישים ורווחי. בין אפשרויות הניהול השונות של העסק כדאי להכיר גם את האפשרות של ניהול מטריציוני. מדובר בשיטת ניהול דינאמית וגמישה בה עובדי החברה מתפקדים בהתאם לצורכי הארגון המשתנים, ולאו דווקא מחויבים לתפקיד או עבודה אחת מסוימת. יחד עם זאת, כמו כל שיטת ניהול אחרת, על מנת להפיק את המקסימום יש צורך להכיר וללמוד את התחום, בעזרת לימודים מקצועיים המוצעים כיום גם און ליין על ידי PROSO.

 

מאפיינים ויתרונותיו של  ניהול מטריציוני

יש להבין כי בשיטת ניהול מטריציוני ייתכן בהחלט מצב בו עובד מבצע פרויקט במחלקה מסוימת, אך הוא למעשה כפוף גם לגורם ניהולי אחר בארגון. מדובר במבנה ניהול מאוד דינאמי וגמיש המאפשר את התאמת הארגון באופן מהיר לצרכי השוק המשתנים. כך למשל, שיטת ניהול זו מאפשרת הקמה מהירה של צוות עובדים הנדרש לפיתוחו של מוצר חדש, אשר בסיום הפרויקט יפורק ופרטיו ישמשו לטובת צרכים אחרים של הארגון. כך הארגון יכול לחלק ולנצל באופן מקסימאלי את זמניו ומשאבי האנוש שלו ולמנוע מצבים בהם פרטים מסוימים מחוסרי עבודה, בעוד אחרים כורעים תחת נטל עבודה. בנוסף, שיטת ניהול מטריציוני הפועלת באופן נכון תורמת להעשרת הידע המקצועי של חברי הארגון בעקבות מפגשים דינאמיים של עובדים השייכים למחלקות שונות.

 

האתגרים שניהול מטריציוני מציב

אומנם ניהול מטריציוני מציג יתרונות רבים אך גם לא מעט אתגרים שיש להתמודד עימם באופן מושכל ונכון. כך למשל, מבנה ניהולי זה עלול להוביל לקונפליקטים וניגוד אינטרסים בקרב עובדים שיכולים למצוא עצמם כפופים ליותר ממנהל אחד, בין אם מדובר במנהל מחלקה, מנהל פרויקט, מנהל מוצר או כל מנהל אחר. בנוסף לכך, העובד יכול למצוא עצמו תחת קשת ציפיות שונה מכל מנהל, דבר העלול לגרום לבלבול וחוסר בטחון עצמי בתפקוד ויכולות. כפועל יוצא מכך, ניתן להבין כי מדובר בשיטת ניהול מורכבת הדורשת ידע וכלים מתאימים בבחירת כוח אדם מתאים. כמו כן, יש צורך בכלים המאפשרים לאזן ולשלב את הדרישות השונות מעובדי הארגון באופן הטוב ביותר עבור כל הגורמים המעורבים.

 

Playscape
כל הזכויות שמורות ל-PROSO כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ, PROSO הוא סימן רשום מס' 255580 ®

כניסה למערכת   שכחתי סיסמה

הרשמה